Massage

På Idrottskliniken har vi flera välutbildade massörer. Med massage och terapeutisk
stretching hjälper vi dig med ömmande och stela muskler till ett ökat välbefinnande
för kropp och själ. För att boka tid, ring friskvårdsreceptionen på tel. 0470-181 91.

Vi har massage på:

I11, Honnörsgatan 7
Norremark, Grusåsvägen 1
City, Kungsgatan 11
Tipshallen, Bollgatan 1 


Vi tillhandahåller även företagsmassage och den beställer du via friskvårdsreceptionen 
Behöver du avboka eller boka om din tid måste detta ske dagen innan behandling.
E-post går ej att använda för bokning eller avbokning av massage


Svensk
Klassisk Massage

Regelbunden klassisk massage
ökar ditt välbefinnande.

Det gör dig mer harmonisk,
rörligare och minskar

muskelsmärtor.

 

 

 

Prislista

Idrottsmassage

Idrottsmassage kan hjälpa till
att förebygga muskulära skador,
förkorta läkningsprocesser samt
vara en del av återhämtningen
efter hårda träningspass och
tävlingar.
Behandlingen skräddarsys
för att passa den enskilda idrottaren.

 

 

 

Prislista

Boka tid

Boka tid via friskvårdsreceptionen på telefon.

0470-181 91

Sara Gabrielsson

Certifierad Massageterapeut
(I11)
sara@idrottskliniken.com

Jesper Arnesson

Certifierad Massageterapeut
(Tipshallen)

jesper@idrottskliniken.com

Markus Persson

Certifierad Idrottsmassör
(I11)
markus@idrottskliniken.com

Henrik Wagner

Certifierad Idrottsmassör (Tipshallen)
henrik@idrottskliniken.com

Ida Blasek

Certifierad massör
(Norremark)
ida.blasek@idrottskliniken.com

Emelie Sjöfors

Certifierad massör
(City)
Emelie.Sjofors@idrottskliniken.com

Phaisarn Gustafsson

Diplomerad massör
(Norremark, City)
Phaisarn.Gustafsson@idrottskliniken.com